Gezi
Gezi
Alsancak / İzmir (16 - 31 Ocak 2021)

İZLANDA 2021 GEZİ PROGRAMI

İzlanda ve Danimarka’ya Gidiyoruz… 8 Gece 9 Günlük rüya gibi bir geziye hazır mısınız ?

Size söyleyebileceğimiz yegane şey gezdiğiniz tüm ülkeleri ve kültürleri unutun bambaşka bir dünyaya gidiyoruz. Unutulmaz ve her zaman özleyeceğiniz bir ülke ile tanışacaksınız…

Dönüşte 1 gün Danimarka’da olacağız ve Kopenhag’ı gezeceğiz…

İzlanda Ateş ve buz ülkesi, Arzın merkezi…

Neler yapacağız ?                                                                

Ülkenin batısından doğusuna tüm sahil şeridini gezecek, kuzey batıdaki bölgelere gidecek, golden circle başta olmak üzere ülkenin tüm turizm noktalarını elden geçireceğiz. Her gün kuzey ışığı avına çıkacağız ve fotoğraflayacağız…

İzlanda konusunda bizden daha bilgi ve tecrübeli birileri daha var mı bilmiyoruz, her yıl gitmenin verdiği tecrübe de bunu sağlıyor elbette…

Gruplar:

 • 16-24 Ocak 2021
 • 23 OCAK  – 31 OCAK 2021

8 Gece 9 Günlük bir plan doğrultusunda 4×4 Lüks Jeep Araçlarla , 10 -15  Kişilik gruplarla İzlanda’yı doya doya gezme imkanımız var daha ne olsun…

Ekstra tur nerdeyse yok ama istek bitmez bizim planımızda şartlarda yok.

Neredeyse herşey dahil bir gezi yapacağız. Çünkü bu bir arkadaş gezisi…

İçinde eğlenmek dışında, hoşgörü dışında şeyler olanlar bu gezide keyif alamaz…

Nereleri göreceğiz gezi planı nedir  ?

1. GÜN  CUMARTESİ  08:00 İstanbul – Kopenhag  uçuşundan inip gümrük işlerini hallettikten sonra

İzlanda Uçuşumuz ile  İzlanda’ya iniyoruz. Burada ilk işimiz freeshop alışverişi sonrası, biletlerini çok önceden aldığımız  ülkenin dünyada eşi benzeri olmayan özel termal  tesisi olan Blue Lagoon’a bilet alan arkadaşlar ile gideceğiz. Bilet almayanlar bizi restaurant alanında bekleyebilir dışarıdan izleyebilir.

Bluelagoon herkesin büyülendiği bir yer. Dünyanın en eşsiz mavi gölü. Dışarda fırtına kopsa bile siz açık alanda sıcak suda keyif yapma lüksüne sahipsiniz…

Bluelagoon da kendimizi şımarttıktan sonra araçlarımız ile yola çıkıyoruz ve Başkent Reykjavikte kalacağımız yere yerleşiyoruz. Hemen geri çıkıp şehir turumuza başlıyoruz.

Gezilecek yerlerde olmazsa olmazları sıraladık.  Harpa Sanat Merkezi, Perlan Avm ve Aktivite Merkezi, Hallgrímskirkja Kilisesi, Viking Gemisi anıtı, Laugavegur caddesi, Grootta Deniz Feneri, Kongre binası.

Geziden sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası şehir turumuza devam ediyoruz veya hava durumuna bağlı olarak kuzey ışığı avına çıkıyoruz.

*** Kuzey ışıkları, Northen Lights ( aurora boelaris ) Soğuk havada uzun gecelerde, açık gökyüzünde ve aktivite yoğunluğu olduğu anlarda gözlemleniyor, bunun için de hava raporlarını okumak, aktiviteleri takip etmek ve doğru bölgelerde noktalarda olmak, biraz da şans gerekiyor.

Tüm bunlar için de bilgi ve zaman ayırmak şart. Doğal olarak kuzey ışığı bir av işidir ava çıkmazsanız yakalayamazsınız…

2. GÜN PAZAR KUZEY BATI İZLANDA DÜNYANIN MERKEZİNE YOLCULUK:  Sabah kahvaltısından sonra araçlarımız ile Kuzeybatı izlanda rotasına giriyoruz. Bir milli park olan bölgede yapacağımız yolculuk sonrası, Jules Verne’nin Dünyanın merkezine yolculuk kitabında dünyanın merkezine kapının olduğunu iddia ettiği Sneffels yanardağı ve Kirkjufellsfoss Dağı ve Kirkjufellsfoss Şelalesi bizi karşılayacak. Budir de bulunan Siyah Kiliseyi de gezip vereceğimiz Fotoğraf molasından sonra Konaklayacağımız Snorrastadir Köyüne geliyoruz ve burada çiftlik ortamında konaklamaya geçiyoruz.

Dileyen inek sağmaya gidebilir. Akşam yine kuzey ışığı avımız var uzakta değil kapımızın önünde…

3. GÜN PAZARTESİ GOLDEN CİRCLE ROTASI: Kahvaltıdan sonra Golden Circle Rotasına gireceğiz. 150 km bir yolculuk sonrasında Bruarfoss şelalesi, , Gullfoss şelalesi ( altın şelale ), Geysir ( Gayzer patlamaları ), Thingvellir milli parkı , Faxifoss şelalesi, Kerid Yanardağ krateri ni gezeceğiz.  Akşam saatlerinde Ülkenin güney sahilinde bulunan hostelimizde kalacağız.

Akşam Kuzey Işığı avımız var uzakta değil kapımızın önünde…

4. GÜN SALI GÜNEY SAHİLİ:  Kahvaltıdan sonra yine yollara düşüyoruz ve bu sefer yolculuğumuz ülkenin güney sahilinden güneydoğu sahiline doğru sahil şeridi gezidir. Burada göreceğimiz Yerler, Eyjafjavalla Yanardağı  Ziyaretçi Merkezi,  Vik Plajı ( black beach ), Dhorey kayalıkları, Reynisfjara Kayalıkları, Svinatafells Buzulu, Jökülsarlon Buzul Gölü ve Diamond Beach… Yolumuzun üzerinde karşımıza çıkacak çeşitli yerlerde İzlanda Atlarını  sevme ve besleme imkanı sağlayacağız.

Akşam Saatlerinde Kalacağımız Höfn şehrine ulaşacağız ve yemekten sonra yine kuzey ışığı avımız sürecek.

5. GÜN ÇARŞAMBA GÜNEYDOĞU İZLANDA: Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Viking Köyü gezisinden sonra Stokness Sahili ve yansımaları foto  safarimizi yapacağız. Sonrasında ülkenin güneydoğusunda bulunan fiyortlar bölgesine gezi yapacağız ve vadi içerisinde bulunan şelale gezimizden sonra otelimize geri döneceğiz.

Akşam yine kuzey ışığı avımız sürecek…

6. GÜN PERŞEMBE GÜNEY SAHİLİNE DÖNÜŞ.

Dönüş rotamızda  bulunan Fjallsarlon buzul gölü,  Sellfos Sahil şeridi, Seljalandsfoss şelalesi, Skogafoss Şelalesi ( game of thrones 8 sezon ejderhalı daenerys ile Jhon öpüşme sahnesi çekilen yer), Solheimasandur uçak kazası enkazı alanlarını gezeceğiz.

Gezinin 3. Gününde kaldığımız yerde kalacağız bugün ve akşam yemeği sonrası kuzey ışığı avımız yine olacaktır. Kapımızın önünde…

7.  GÜN BAŞKENT REYKJAVİK DÖNÜŞ.

Dönüş rotamızda bulunan eski zamanlardaki Viking evlerini yerleşimlerinin orijinal halinin bulunduğu keldur’a gideceğiz. Burada yapacağımız foto safari sonrası başkent yoluna dönüşe geçeceğiz.

Başkentte eksik kalan noktaları gezip hediyelik alışverişi yapacağımız yerleri gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası şehrin Akşam gezisini yapacak, Duruma göre kuzey ışığı avına da gidebiliriz…

8. GÜN İZLANDA -KOPENHAG DÖNÜŞ.

Kopenhag’a dönüyoruz ve hava alanından kalacağımız hostel’e gideceğiz. Eşyalarımızı bırakıp hızlı bir şekilde dışarı çıkıp isteyen arkadaşlar ile kanalda tekne turu yapacak sonrasında da , Cristiana bölgesinme geçeceğiz. Burası özerk bir yer olup eskiden hippilerin oluşturduğu, duvar resimleri ile meşhur alandır.  İmkanlar dahilinde Görülecek yerler: Nyhavn , Küçük deniz kızı heykeli, Tivoli Gardens, National Museum, Ny Carlsberg Glyptoteket  museum, Assistens Mezarlığı, Superkilen Park , Amalienborg sarayı, Magstræde, Larslejsstraede, Overgaden Oven Vandet, Church of Savior, Daha eklenbilecek çok şey var bu listeden sığdırabildiğimiz kadar noktayı sığdıracağız.

Akşam yemeği serbest zaman dahilinde olup, dileyen arkadaşlar ile şehirdeki irish pub barlara gidebiliriz.

9. GÜN Kopenhag -İstanbul  dönüş.

Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıp gümrük işlemleri sonrası uçağımıza binerek dönüşe geçiyoruz…

Geziye Neler Dahil ?

 • Kara Ulaşımı sağladığımız 4×4 Lüks Jeeplerin kiraları ve Sigortaları
 • Araçların Yakıtları
 • İzlanda da Konakladığımız her gün için Sabah kahvaltıları
 • İzlanda da Konakladığımız her gün için Akşam yemekleri
 • İzlanda da Konakladığımız her gün için Öğle yemeği ( tost – Dürüm ) malzemeleri
 • İzlanda da Konakladığımız her gün için 2 adet bira veya alkolsüz içecek
 • İzlanda da gezi sırasında her araçta bir adet Jagermeister Likör.
 • İzlanda da gezi sırasında tüketilecek çerez, çikolata, meyve

Geziye Neler Dahil Değil !

 • Ekstra Yemek ve içecekler.
 • Müze, Ören Yeri, Özel mülk giriş ücretleri (çok pahalı değil !)
 • Kanal Turu
 • Kopenhag Hava Alanı – Otel arası ulaşım (otobüsle gidiyorıuz 10 Euro gidiş dönüş)
 • Bluelagoon giriş bileti
 • Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
 • Vize Harç ve Ödemeleri
 • Yurt Dışı Çıkış Pulu

YEMEK PLANI:

AKŞAM YEMEKLERİ:

3 Akşam Fırında Somon, Çorba

2 Akşam Fırında köfte, Çorba

1 Akşam Güveç, Çorba, Pilav veya Makarna

1 Akşam Kokoreç veya Bir sebze yemeği, Çorba, Pilav veya Makarna

KAHVALTILAR:

Özel Peynir, Özel kırma yeşil Zeytin, Özel Siyah Zeytin Yumurta, Domates, Salatalık, Nutella, Salça Kavurması

İKRAMLAR: Çerez Karışık lüks ( ümit ) , Çikolatalar Toblerone. Meyve Elma –Muz, ÇAY (İzlanda da çok keyifli çaylar bulunmakta), KAHVE.

VİZE DURUMU:

İzlanda bir Shengen Bölgesi Ülkesi. Vizelerini Danimarka Konsolosluğu vermektedir.  Vize Başvurusu, Alım süreci, Gerekli evraklar vs her konuda biz sizi yönlendiriyoruz.

Ücretlendirme nasıl oluyor ?

Gezi arkadaş gezisi olduğu için bütçelendirme de bizim planımıza göre tüm giderler eşit dağılıyor.

Araç kiralıyor araçları biz kullanıyoruz, Ev kiralanıyor veya hostel’de kalınıyor. Yemek aşırı pahalı olduğu için biz yapıyoruz, yemeklik bazı malzemeleri kendimiz buradan götürüyor bazılarını oradan alıyoruz.

Uçak Biletleri kişiler tarafından bireysel alınıyor.  Vize ihtiyacı durumunda toplu almaya yönlendiriyoruz ki kolay olsun.

Bu bir arkadaş gezisi ! Sosyal medyada aynı kafada olan kişiler bir araya geliyoruz, Gidene kadar olan zaman içinde 3-4 kez buluşuyor yanımızda olması gerekenleri planlıyoruz. Doğal olarak bir bağ gelişiyor, gezide de yemek yaparken, bulaşık yıkarken, araç kullanırken yardımlaşıyoruz.

İşte bu nedenle bu gezi bu kadar ucuz ve kaliteli…

İsterseniz araştırabilirsiniz, İzlanda da yapılan iç turlar olan kuzey ışıkları, golden circle, güney izlanda, kuzey izlanda hep EXTRA tur olarak satılmaktadır. Bu turların her birinin bedeli de 900 – 1000 tl arasındadır. Bizde bunların hepsi gezi içindedir ekstra bir ödeme söz konusu değildir.

Bu özel bir gezidir, Herkesin gelmesini zaten istemiyoruz. Grup bilincinde olmayan, hoşgörülü olmayan kişilerle zaten bu ülkeye gidilmez. 1500 km yol yapacağız mızmız insanlar ile çekilmez…

İzlanda çok pahalı bir ülke olması nedeniyle oraya yapılan turlar genel olarak da çok pahalı ancak bizim gezimiz neredeyse yarı yarıyadan daha ucuz 

Normal bir tur 2500- 3500 euro arasındadır bizim turumuz ise çok daha ucuzdur bu nedenle amacın para kazanmak olmadığı arkadaşlar arasında yapılan bir gezi olduğunu bilmek gerekiyor…

Ada şartlarında elimizden gelenin en iyisini ayarladık ancak şöyle bir durum var buraya gelecek olan kişilerin hoşgörü ve anlayışlı olmaları gerekmekte.

BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ DETAYLAR !

 • Beraber yemek yapacak beraber bulaşık yıkayacağız.
 • Film izleyecek, birlikte kuzey ışığı avına çıkacağız.
 • Oyunlar Oynayacak Keyifli zaman geçireceğiz.

Bu nedenle keyif almaya gelecek kişiler bizimle gelmeli.

Şimdi eğer bu gezi size benim için uygun, ben hoşgörülü, anlayışlı, uyumlu biriyim diyorsanız Fiyatı öğrenmek ve ekstra sorularınız varsa beni arıyorsunuz.  05519078754 Toprak ÖZMEN.

Adınızı ilk uygun gruba yazıyorum tarihi belirliyoruz., daha sonra o grubu buluşturuyor uçak biletlerinizi almanızı sağlıyoruz.

Uçak bileti aldığımız gün her detay bilgiyi size vereceğim yanınıza şunu alacaksınız bunu alacaksınız şeklinde.

Biletler alındıktan 1 ay sonra tekrar buluşacağız ve Blue lagoon giriş biletinizi alacaksınız eğer buraya girmek isterseniz. ve o gün bize 100-200 euro kapora  vereceksiniz. bu kaporalar ocak ayına kadar devam edecek ve ocak ayında tamamlanacak.  ödemeler taksit taksit gibi olacaktır…

etkinlik gerçekleşti